اصطلاحاتی که در این قوانین و مقررات به کار رفته است، دارای معانی مشروح زیر است:
1- مسافر: شخصی حقیقی که متقاضی سرویس سفر می‌باشد.
2- راننده: شخصی حقیقی که دارنده خودرو، واجد شرایط به منظور حمل و نقل مسافر و در سیستم آنسی پذیرفته شده می باشد.
3- کاربر: شخصی است که با فناوری به اپلیکیشن آنسی متصل و از خدمات نرم افزاری آنسی بهره مند می‌شود.
4- کاربران: مسافران و رانندگان می باشند.
5- شرکت: ارائه دهنده سرویس آنسی.
6- آنسی: نام انحصاری سرویس حمل‌ و ‌نقل آنلاین درون ‌شهری آنسی می‌باشد.
7- حساب کاربری: حسابی است که افراد برای استفاده از سرویس آنسی در نرم‌ افزار راننده یا مسافر آنسی ایجاد کرده‌اند.
8- اعتبار: مبلغی است که کاربران در حساب کاربری خود برای استفاده از سرویس راننده یا مسافر آنسی دارند.
9- اطلاعات محرمانه: اطلاعاتی که توسط کاربران مسافر و راننده در اختیار سامانه آنسی قرار داده می‌شود. مانند: شماره ملی، شماره تماس، پست الکترونیکی و غیره.
10- کاربر با ثبت نام در آنسی می‌پذیرد که قوانین و مقررات آنسی را به صورت کامل مطالعه کرده و پذیرفته است. این قوانین ممکن است در طول زمان تغییر کند، استفاده مستمر کاربران از آنسی به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات آن است.
11- برای استفاده از آنسی لازم است که هر کاربر یک حساب کاربری در آنسی بسازد. تنها افرادی که بیش از ۱۸ سال سن و واجد اهلیت قانونی و تابعیت ایرانی باشند؛ مجاز به ساختن حساب کاربری در آنسی می باشند.
برای استفاده از آنسی؛ کاربر بایستی نام، نام خانوادگی، شماره ملی، آدرس پست الکترونیکی و شماره همراه خود را در نرم‌افزار آنسی ثبت کند. همچنین در خصوص اشخاص حقوقی، نماینده‌ شرکت اقدام به ایجاد یک حساب کاربری به نام شرکت می‌‌نماید و در این صورت، باید اطلاعات ثبتی شرکت از قبیل؛ نام کامل شرکت، شماره‌ ثبت و شناسه‌ ملی شرکت در اداره‌ ثبت شرکت‌‌ها در کنار مشخصات نماینده‌ شرکت در کاربرگ مشخصات تکمیل گردد.
12- هر فرد تنها می‌تواند، یک حساب کاربری به عنوان مسافر و یک حساب کاربری به عنوان راننده در آنسی داشته باشد.
کاربر راننده بایستی علاوه بر مشخصات فوق، عکس راننده و مشخصات اتومبیل راننده، شامل: نوع خودرو، شماره پلاک و مدل خودرو را الزاما به صورت صحیح در سیستم ثبت نماید.
کاربر می‌بایست متعهد شود که در صورت تغییر در هر بخش از این اطلاعات، حساب کاربری خود را در آنسی به‌ روز نماید. همچنین راننده مکلف است؛ در صورت تغییر نوع، رنگ، مدل خودرو و یا پلاک خودرو، موارد را سریعا به اطلاع سامانه مدیریت آنسی برساند.
13- مسوولیت همه فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص در آنسی یا سایر خدمات مربوط به آنسی انجام می‌شود، به عهده کاربر است.
14- مسوولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله؛ نام کاربری و رمز عبور به عهده کاربر است. در صورت مفقود یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر موظف است؛ در اسرع وقت موضوع را به اطلاع شرکت برساند.
بدیهی است تا زمانی که اطلاع ‌رسانی به شرکت انجام نشده است، مسوولیت همه فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام می‌شود، به عهده کاربر خواهد بود.
15- کاربر حق ندارد، به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهد یا حساب خود را به فرد دیگری منتقل کند.
16- در شرایط خاصی ممکن است از کاربر برای استفاده از سرویس، درخواست احراز هویت شود؛ در چنین شرایطی اگر کاربر اطلاعات کافی در اختیار شرکت قرار ندهد، شرکت می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائه سرویس به کاربر خودداری کند.
کاربران متعهد می‌شوند در حین استفاده از سرویس آنسی از استعمال دخانیات امتناع کنند.
17- با استفاده از سرویس آنسی کاربر می‌پذیرد که از آنسی برای انجام هیچ فعالیت غیر‌قانونی که مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران یا مخالف با عرف جامعه باشند، استفاده نکند. کاربر حق ندارد، اشیاء غیر مجاز از جمله؛ مشروبات الکلی، مواد مخدر، سلاح یا سایر اشیاء یا حیواناتی که طبق قانون جمهوری اسلامی ایران مجاز نیستند، در خودرو همراه داشته باشد.
18- کاربر مسافر متعهد است در صورت داشتن بار غیرمجاز و هر گونه پرنده یا حیوانات دیگر، موضوع را قبل از سفر به کاربر راننده اعلام کند. در غیر این صورت، چنانچه پس از پذیرش درخواست سفر و عزیمت راننده به نقطه مبدا، مواجه با موارد فوق شود، مجاز به لغو (امتناع از انجام) سفر بوده و مسوولیت جبران خسارات وارده برعهده کاربر مسافر است.
19- کاربر می‌پذیرد؛ اعتباری که در حساب کاربری خود دارد، مستقل از روش کسب آن (در نتیجه افزایش اعتبار از طریق درگاه بانک باشد یا در نتیجه وارد کردن کدهای تخفیفی که آنسی در اختیار آن ها قرار می‌دهد یا کیف پول باشگاه مشتریان ) فقط برای استفاده از سرویس آنسی قابل استفاده می باشد و امکان دریافت این وجه را به صورت نقد ندارد.
20- کاربر می‌پذیرد؛ حداکثر ظرفیت یک خودرو ۴ نفر است.
21- کاربر متعهد می شود؛ پس از اتمام سفر از هیچ بخش از اطلاعات دخیره شده از مسافران یا رانندگان استفاده‌ نکند. طبعا ذخیره کردن اطلاعات مسافران یا رانندگان در دستگاه تلفن همراه یا به هر شیوه دیگر نیز مغایر با قوانین آنسی خواهد بود. همچنین کاربر متعهد می‌شود؛ در طول سفر، فقط در شرایط ضروری از اطلاعاتی که از مسافران یا رانندگان در سرویس آنسی ارائه شده، استفاده کند. استفاده کاربر از این اطلاعات باید مطابق با عرف جامعه و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.
22- کاربر با استفاده از سرویس آنسی می‌پذیرد که در حین سفر، آنسی را وسیله‌ای برای تبلیغات و بازاریابی کالاهای شخصی خود قرار ندهد و از هرگونه معرفی و عرضه محصولات شخصی و یا محصولات متعلق به دیگران خودداری کند.
23- کاربر متعهد به رعایت همه قوانین اسلامی، شرعی، اخلاقی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران از جمله رعایت حجاب مناسب در هنگام استفاده از آنسی است.
24- کاربر می‌پذیرد؛ هزینه سرویس از طرف آنسی مشخص ‌شود و اعتراضی نسبت به هزینه سرویس نداشته باشد.
25- کاربر می‌پذیرد که هزینه سفر را مستقل از هر گونه مشکلی که ممکن است در برنامه آنسی جهت پرداخت آنلاین به وجود بیاید، به شرکت پرداخت کند. در صورتی که به دلیل مشکلی در برنامه آنسی یا مشکلات ارتباطی از جمله اینترنت و شبکه تلفن همراه، امکان پرداخت از طریق اپلیکیشن فراهم نشود؛ مسافر همچنان موظف به پرداخت هزینه سفر خواهد بود.
در این شرایط، پرداخت هزینه ممکن است با هماهنگی مسافر با دفتر شرکت آنسی یا روش‌های دیگر صورت پذیرد. در صورتی که مسافر به هر دلیلی از جمله مشکلات اپلیکیشن پرداخت را انجام نداده باشد؛ شرکت حق دارد، مبلغ سفر را از اعتبار کاربر در آنسی کسر کند.
26- مسافر می‌پذیرد؛ هر گونه تخریبی که در خودروی راننده در نتیجه استفاده از سرویس با حساب کاربری وی ایجاد شود، مسوولیت تأمین هزینه‌های مربوط به تعمیر، شست وشو و غیره به عهده وی خواهد بود.
27- مسوولیت همه فعالیت های کاربران مسافر و راننده که ناشی از عدم رعایت قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی (ارتکاب جرم در هنگام سفر) و قوانین مدنی (ورود خسارت به اموال کاربر) باشد، برعهده شخص متخلف بوده و آنسی هیچ گونه مسوولیتی در قبال اعمال فوق نخواهد داشت و آنسی می‌تواند، ضمن غیرفعال کردن متخلف؛ از طریق مراجع صالح، اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی آنسی به عمل آورد.
28- هر گونه اقدامی از سوی کاربران که منجر به ورود خسارت به شهرت تجاری، نام و اعتبار آنسی شود، تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی شده و آنسی حق غیرفعال نمودن کاربر و اقدام قانونی علیه وی را برای مطالبه خسارت و احقاق حقوق قانونی خود خواهد داشت.
29- آنسی در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد که حضور یک کاربر (راننده یا مسافر) می‌تواند، برای شرکت یا سایر مسافران یا رانندگان خطرناک یا نامطلوب باشد؛ حق حذف دسترسی کاربر مذکور به سرویس آنسی را دارد.

30- کاربر می‌پذیرد؛ هرگونه رویه، اشکال و عبارات، مبین تأیید و اعلام قبولی و تصدیق داده یا پیام‌های صادره از طرف آنسی بوده و به منزله امضای الکترونیکی محسوب می‌شود و هرگونه ادعایی نسبت به امضا و قبولی متن مذکور غیرقابل استماع و مردود است.